5 důvodů proč Eastbourne

Eastbourne je klidné přímořské město v jihovýchodní Anglii a každý si tu najde svoji oázu klidu.

1. Eastbourne Pier a jeho historie

Molo dlouhé 300 metrů bylo poprvé postaveno v r.1872 na chůdách, které byly dole upevněny v tzv. pohárech na mořském dně. To umožňovalo, aby se celá stavba během nepříznivého počasí pohybovala. Vstup na nástupištích byl původně postaven na dolní promenádě, ale kvůli hrubým bouřím byl v roce 1877 přestavěn na vyšší úrovni.

V roce 1888 byl postaven 400-místný klenutý pavilon a jen o dva roky později jej nahradilo 1000 místné divadlo a bar. Divadlo bylo v r. 1970 zničeno požárem a bylo nahrazeno večerním zábavním místem.

V roce 2014 se molo znovu vzpamatovalo a v listopadu 2015 během krátkého času převzal Eastbourne Pier do vlastnictví pan Gulzar. Ten zrenovoval molo včetně nátěru, přidal 20 nových lavic do otevřené části a poskytnul zábavu návštěvníkům.

2. Sport a světový tenis

Každoročně v červnu se ve městě koná tenisový turnaj na travnatých dvorcích Eastbourne International. Turnaj je brán jako předskokan Wimbledonu a sjíždění se sem světová esa.

Určitě stojí z návštěvu a vychutnání atmosféry ve skvělém tradičním anglickém stylu.

3. Zábava

Za návštěvu stojí určitě zábavný park s miniaturní parní železnicí. Byl vytvořený rodinnou Wadeyových v roce 1992 a výstavba spolu s výsadbou 6 000 stromů trvala 12 měsíců.

Nezapomeňte si vzít nějaké (20p) mince pro nastavení malého modelu vlaku, který se pohybuje!

Dalším lákadlem je Towner Art Gallery. Má elegantní moderní exteriér s nejkrásnější sbírkou obrazů umělce Erica Raviliousa (1903-1942) na světě. Ravilious zachytil ve svém díle charakter a krásu krajiny South Downs.

4. Příroda a zajímavosti

Jedním z nejkrásnějších pokladů jižní Anglie jsou křídové útesy Seven Sisters, kam můžete dojít jak pod útesy, tak vystoupat na ně a užít si nádherný výhled.

Výlet můžete zakončit výšlapem na Beachy Head, což je nejvyšší bod útesů (tyčí se do výšky 162 metrů). Zároveň je třeba zmínit, že je to nejvyhledávanější místo sebevrahů.

Opravdovým pokladem je pruhovaný majáček, který se skrývá až za horizontem. Je vysoký 43 metrů, je stále funkční a jeho světlo se dá vidět až do vzdálenosti 42 km.

5. Pláže

Jednou z nejznámějších pláží v Eastbourne je Main Parade Beach. Velmi čistá oblázková pláž. Při odlivu najdete i písečná místa. Charakter pláže doplňují krásně různobarevné domky tzv. „changing houses“.

Podél Eastbourne se táhne dlouhá promenáda kolem moře a sejít můžete kdekoliv k oblázkové pláži a relaxovat.